Encyklopedia Pomorza Zachodniego - pomeranica.pl:Informacje prawne: Różnice pomiędzy wersjami

Z Encyklopedia Pomorza Zachodniego - pomeranica.pl
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
 
(Nie pokazano 15 pośrednich wersji utworzonych przez tego samego użytkownika)
Linia 1: Linia 1:
__NOTOC__
__NOTOC__
== Zrzeczenie się odpowiedzialności ==
== Zrzeczenie się odpowiedzialności ==
Wszystkie hasła znajdujące się w Wikipedii mają znaczenie informacyjne i edukacyjne. Nie mogą być traktowane jako porady.
Wszystkie hasła znajdujące się w Internetowej Encyklopedii Szczecina mają znaczenie informacyjne i edukacyjne. Nie mogą być traktowane jako porady.
'''Pamiętaj, że:'''
* Używasz Wikipedii na własną odpowiedzialność!
* Wikipedia nie powinna stanowić źródła dla rozstrzygnięć w postępowaniach prawnych, administracyjnych, medycznych itp.
* W hasłach Wikipedii niestety zdarzają się czasami informacje nieprawdziwe, nierzetelne lub nieaktualne.


'''Wikipedia nie udziela żadnych gwarancji, zapewnień ani obietnic dotyczących poprawności publikowanych treści.''' Nie udziela też żadnych innych gwarancji, zarówno jednoznacznych, jak i dorozumianych.
'''Pamiętaj, że''':
* Internetowa Encyklopedia Szczecina nie powinna stanowić źródła dla rozstrzygnięć w postępowaniach prawnych, administracyjnych, medycznych itp.
* Dokładamy wszelkich starań, żeby hasła znajdujące się w zasobach Internetowej Encyklopedii Szczecina były rzetelne, wiarygodne, prawdziwe i wyczerpujące, jednak formuła serwisu sprawia, że może pojawić się hasło niespełniające tych wymogów. Jeśli zauważysz taką informację – poinformuj o tym [[Pomoc:Administracja|administratora serwisu]].
* Redakcja Internetowej Encyklopedii Szczecina dołożyła wszelkich starań, aby ustalić autorstwo zamieszczonych na stronach materiałów. Do autorów niektórych prezentowanych w Encyklopedii zdjęć i materiałów nie udało nam się dotrzeć. Właścicieli praw do takich zdjęć prosimy o kontakt z [[Pomoc:Administracja|Redakcją]].


Wikipedia jest otwartą encyklopedią, co oznacza, że tworzą ją nieodpłatnie ochotnicy zarówno pracujący indywidualnie jak i w grupach, którzy rozwijają tym samym wspólny zasób wiedzy. Takie rozwiązania pozwalają każdemu użytkownikowi Internetu na zmianę zawartości znalezionej na stronach tej encyklopedii. Choć dokładamy wszelkich starań, aby treść artykułów była weryfikowalna na podstawie [[Wikipedia:Weryfikowalność|wiarygodnych źródeł]], nie jesteśmy w stanie ręczyć za wszystkie.
'''Internetowa Encyklopedia Szczecina nie udziela żadnych gwarancji, zapewnień ani obietnic dotyczących poprawności publikowanych treści'''. Nie udziela też żadnych innych gwarancji, zarówno jednoznacznych, jak i dorozumianych.


Nie oznacza to, że nie znajdziesz w Wikipedii wielu wartościowych informacji, jednakże należy być świadomym, że Wikipedia nie może gwarantować, w jakikolwiek sposób, wiarygodności informacji znalezionych na jej stronach. Ktoś mógł zmienić treść artykułu lub dokonać [[Wikipedia:Wandalizm|wandalizmu]], którego nie dostrzegliśmy.
<!--Internetowa Encyklopedia Szczecina jest otwartą encyklopedią. To oznacza, że obok [[Pomoc:Administracja|Administracji i Redakcji]] tworzą ją także ochotnicy pracujący indywidualnie oraz w grupach, którzy rozwijają wspólny zasób wiedzy. Takie rozwiązania pozwalają każdemu użytkownikowi Internetu na zmianę zawartości znalezionej na stronach tej encyklopedii. Choć dokładamy wszelkich starań, aby treść artykułów była weryfikowalna na podstawie [[Pomoc:Weryfikowalność|wiarygodnych źródeł]], nie jesteśmy w stanie ręczyć za wszystkie.


Odpowiedzialność za pojawienie się jakiejś niedokładnej lub oszczerczej informacji w Wikipedii spoczywa na autorze takiej informacji, nie zaś na właścicielach Wikipedii czy innych autorach Wikipedii. Każda strona Wikipedii posiada listę autorów, na której można odnaleźć autorów poszczególnych informacji (zob. [[Pomoc:Historia strony]]).
Nie oznacza to, że nie znajdziesz w zasobach Internetowej Encyklopedii Szczecina wartościowych informacji, powinieneś być jedynie świadomym, że nie może ona gwarantować w jakikolwiek sposób wiarygodności wszystkich znalezionych na jej stronach informacji. Ktoś mógł zmienić treść artykułu lub dokonać [[Pomoc:Wandalizm|wandalizmu]], którego nie dostrzegliśmy.
Odpowiedzialność za pojawienie się nieprecyzyjnej lub oszczerczej informacji w Internetowej Encyklopedii Szczecina spoczywa na autorze takiej informacji, nie zaś na właścicielach serwisu ani innych autorach Internetowej Encyklopedii Szczecina. Każda strona serwisu posiada listę autorów, na której można odnaleźć twórców poszczególnych informacji (zob. Historia strony).-->


Grafiki i inne multimedia są udostępniane na indywidualnych licencjach, wskazanych przez autora danego dzieła. Przed wykorzystaniem należy zapoznać się z warunkami licencji, na której udostępniony jest dany materiał. Można tego dokonać wchodząc na stronę opisu materiału, klikając na nią lewym klawiszem myszki.
Grafiki i inne multimedia są udostępniane na indywidualnych licencjach, wskazanych przez autora danego dzieła. Przed wykorzystaniem należy zapoznać się z warunkami licencji, na podstawie której udostępniony jest dany materiał. Można tego dokonać wchodząc na stronę opisu materiału, klikając na nią lewym klawiszem myszki.
 
Jeśli potrzebujesz fachowej rady (na przykład medycznej lub prawnej) skontaktuj się ze specjalistą w danej dziedzinie, który jest upoważniony do udzielenia potrzebnej Ci porady (np. lekarzem, adwokatem).
 
Pamiętaj, że także Ty możesz korygować artykuły! Parafrazując [[Nowe Ateny]]: ''głupi nie zauważy, a mądry poprawi!''

Aktualna wersja na dzień 11:07, 7 cze 2013

Zrzeczenie się odpowiedzialności

Wszystkie hasła znajdujące się w Internetowej Encyklopedii Szczecina mają znaczenie informacyjne i edukacyjne. Nie mogą być traktowane jako porady.

Pamiętaj, że:

  • Internetowa Encyklopedia Szczecina nie powinna stanowić źródła dla rozstrzygnięć w postępowaniach prawnych, administracyjnych, medycznych itp.
  • Dokładamy wszelkich starań, żeby hasła znajdujące się w zasobach Internetowej Encyklopedii Szczecina były rzetelne, wiarygodne, prawdziwe i wyczerpujące, jednak formuła serwisu sprawia, że może pojawić się hasło niespełniające tych wymogów. Jeśli zauważysz taką informację – poinformuj o tym administratora serwisu.
  • Redakcja Internetowej Encyklopedii Szczecina dołożyła wszelkich starań, aby ustalić autorstwo zamieszczonych na stronach materiałów. Do autorów niektórych prezentowanych w Encyklopedii zdjęć i materiałów nie udało nam się dotrzeć. Właścicieli praw do takich zdjęć prosimy o kontakt z Redakcją.

Internetowa Encyklopedia Szczecina nie udziela żadnych gwarancji, zapewnień ani obietnic dotyczących poprawności publikowanych treści. Nie udziela też żadnych innych gwarancji, zarówno jednoznacznych, jak i dorozumianych.


Grafiki i inne multimedia są udostępniane na indywidualnych licencjach, wskazanych przez autora danego dzieła. Przed wykorzystaniem należy zapoznać się z warunkami licencji, na podstawie której udostępniony jest dany materiał. Można tego dokonać wchodząc na stronę opisu materiału, klikając na nią lewym klawiszem myszki.