Encyklopedia Pomorza Zachodniego - pomeranica.pl:Informacje prawne

Z Encyklopedia Pomorza Zachodniego - pomeranica.pl
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Zrzeczenie się odpowiedzialności

Wszystkie hasła znajdujące się w Internetowej Encyklopedii Szczecina mają znaczenie informacyjne i edukacyjne. Nie mogą być traktowane jako porady.

Pamiętaj, że:

  • Internetowa Encyklopedia Szczecina nie powinna stanowić źródła dla rozstrzygnięć w postępowaniach prawnych, administracyjnych, medycznych itp.
  • Dokładamy wszelkich starań, żeby hasła znajdujące się w zasobach Internetowej Encyklopedii Szczecina były rzetelne, wiarygodne, prawdziwe i wyczerpujące, jednak otwarta formuła serwisu sprawia, że może pojawić się hasło niespełniające tych wymogów. Jeśli zauważysz taką informację – poinformuj o tym administratora serwisu.
  • Redakcja Internetowej Encyklopedii Szczecina dołożyła wszelkich starań, aby ustalić autorstwo zamieszczonych na stronach materiałów. Do autorów niektórych prezentowanych w Encyklopedii zdjęć i materiałów nie udało nam się dotrzeć. Właścicieli praw do takich zdjęć prosimy o kontakt z Redakcją.

Internetowa Encyklopedia Szczecina nie udziela żadnych gwarancji, zapewnień ani obietnic dotyczących poprawności publikowanych treści. Nie udziela też żadnych innych gwarancji, zarówno jednoznacznych, jak i dorozumianych.

Internetowa Encyklopedia Szczecina jest otwartą encyklopedią. To oznacza, że obok Administracji i Redakcji tworzą ją także ochotnicy pracujący indywidualnie oraz w grupach, którzy rozwijają wspólny zasób wiedzy. Takie rozwiązania pozwalają każdemu użytkownikowi Internetu na zmianę zawartości znalezionej na stronach tej encyklopedii. Choć dokładamy wszelkich starań, aby treść artykułów była weryfikowalna na podstawie wiarygodnych źródeł, nie jesteśmy w stanie ręczyć za wszystkie.

Nie oznacza to, że nie znajdziesz w zasobach Internetowej Encyklopedii Szczecina wartościowych informacji, powinieneś być jedynie świadomym, że nie może ona gwarantować w jakikolwiek sposób wiarygodności wszystkich znalezionych na jej stronach informacji. Ktoś mógł zmienić treść artykułu lub dokonać wandalizmu, którego nie dostrzegliśmy. Odpowiedzialność za pojawienie się nieprecyzyjnej lub oszczerczej informacji w Internetowej Encyklopedii Szczecina spoczywa na autorze takiej informacji, nie zaś na właścicielach serwisu ani innych autorach Internetowej Encyklopedii Szczecina. Każda strona serwisu posiada listę autorów, na której można odnaleźć twórców poszczególnych informacji (zob. Historia strony).

Grafiki i inne multimedia są udostępniane na indywidualnych licencjach, wskazanych przez autora danego dzieła. Przed wykorzystaniem należy zapoznać się z warunkami licencji, na podstawie której udostępniony jest dany materiał. Można tego dokonać wchodząc na stronę opisu materiału, klikając na nią lewym klawiszem myszki.

Pamiętaj, że także Ty możesz korygować artykuły!