Pomoc:Wzór osoba

Z Encyklopedia Pomorza Zachodniego - pomeranica.pl
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Nim zaczniesz - ZAPOZNAJ SIĘ:

1/ Zasady dot. praw autorskich: http://encyklopedia.szczecin.pl/wiki/Pomoc:Zasady

2/ Przesyłanie plików: http://encyklopedia.szczecin.pl/wiki/Specjalna:Prze%C5%9Blij

3/ Otwórz nową edycję (pamiętając np. że nazwa hasła = Imię Nazwisko) i wkopiuj tam SCHEMAT instrukcyjny (to, co po gwiazdkach), aby wypełnić go treścią. UWAGA: Najpierw wpisz do wyszukiwarki "Imię Nazwisko" - bo jeśli nie ma, to od razu system zaproponuje stworzenie nowego hasła, takiego, jakie wpisałeś do wyszukiwarki.

4/ Kończąc usuń "{Wedycji|Twój Nick}} <= Pierwsza linijka" oraz "=>> OSTATNIĄ LINIJKĘ".... i ZAPISZ.

Szablon:Wedycji <= Pierwsza linijka: wykasuj całość po zakończeniu edycji lub gdy przerywasz edycję na dłużej niż 2 godziny

'
w ramkach, jeśli hasło w wikipedii
[[Grafika:nazwa_pliku.jpg <= wyłącznie NAZAWA pliku wstawionego do naszej galerii, bez żadnych dodatkowych informacji (patrz przesyłanie plików)|center|240px|brak zdjecia]]Podpis WIDOCZNY (=Tytuł zdjęcia)
Data urodzenia 10 miesiąc 1900
Miejsce urodzenia widoczne
Data śmierci 8 miesiąc 2000
Miejsce śmierci Szczecin
Miejsce spoczynku Cmentarz Centralny w Szczecinie kw.xA, rz.xx, nr gr.yy
Lokalizacja grobu [W przypadku osób pochowanych na CC w Szczecinie nalezy po prostu skopiować cały link OSTATECZNY (klikamy na mapce na żółte zaznaczenie i mamy dostęp do mapki: jak dojść oraz szereg informacji które są na bieżaco uzupełniane - zdjęcie mogiły itd.) z wyniku wyszukiwarki i wstawić tutaj. zobacz na mapie]
Lata działalności {{{lata_dzialalnosci}}}
Narodowość Polska


Imię Nazwisko (ur. 10 miesiąca 1900 w miejscowości (Kraj), zm. 8 miesiąca 2000 w Szczecinie) – i dalej PODSTWOWE informacje/określenia dot. osoby.

UWAGA 1: W treści NIE wstawiamy Żadnych linków ZEWNĘTRZNYCH, a jedynie odnośniki do Internetowej Encyklopedii Szczecina (niektóre mogą JESZCZE nie istnieć), przy czym: słowa - hasło Int. Enc.Sz-na słowa, które będzie widać Tylko dla nieistniejących w Internetowej Encyklopedii Szczecina (nie związanych ze Szczcinem): w:słowa - hasło Wikipedii słowa, które będzie widać

UWAGA 2: Wszelkie (<=patrz Uwaga 3) daty w życiorysie i następnych działach, np. "dzieiłach" piszemy wg wzoru: dzień cyfrą miesiąc słownie rok 4 cyframi BEZ literki "r." - albo pełne słowo czyli "w 1969 roku" Powstaną odnośniki do kalendarza, który dobre od razu (po kliknieciu w podglądzie na "link-datę" wypełnić "własną" datą), ale jeśli nawet nie - i tak daj xx... <= w miarę tworzenia nowych haseł kalendarz wypełni się. Przykłady wypełnieinia KALENDARIUM:

UWAGA 3: Staramy się linkować ważne daty (ważność obiektywna i subiektywna!) i inne artykuły w NASZEJ IESzczecina. Jeśli jeszcze ich nie ma - powinny wkrótce powstać :) Istotą encyklopedii jest "linkowatość"!!!!

Życiorys

Krótko i treściwie, ale ciekawie :) UWAGA 1: Nowy akapit = 2x ENTER

UWAGA 2: 1x ENTER

 • - jeśli wypunktowanie
 1. - jeśli ważna numeracja
  1. - podnumer

Ewentualne podrozdzały tworzyć poprzez dodawanie kolejnych "==" (nie nadużywać:

Podrozdział

Podrozdział podrozdziału

Twórczość

Ewentualnie albo inne podobne działy

 • 1900 – tytuł itd. <= WYPUNKTOWANIE, np. dalej wg dat lub innego oczywistego kryterium

Sugeruje się, aby listy raczej PUNKTOWAĆ niż numerować.

Zainteresowania pozazawodowe

 • - Filatelistyka.

Znaczki pocztowe zbierał ... Brał udział w wystawach filatelistycznych.

Wyróżnienia, odznaczenia i medale

 • 2000 - Krzyż Kawalerski Sediny za robione miny ;)

Ewentualne rozszerzenia, rozszerzenia, cytaty z dzieł i td.

Zgodnie z powyższym...

Treść i fotokopia oryginału pisma o wywieszeniu w Szczecinie polskiej flagi (30.04.1945r.)

Wiadomość, że Szczecin będzie należał do Polski....

Zobacz też

Źródła

 • - Autor I. (opr.): Tytuł<kursywą?. Wydawnictwo, Miasto 2000. str.xx. ISBN książki / ISSN czasopisma Uwaga: "tytuły czasopism w nawiasie" powinien być dolny/górny, ale tu nie mogę tego pokazać
    • UWAGA: PONIżSZE PODEJRZEĆ w innych hasłach i zastosować analogiczne do Twojego hasła - niżej przykład:
Prezydenci Szczecina

Piotr Zaremba (1945-1950) • Jan Stopyra (1973-1984) • Ryszard Rotkiewicz (1984-1990)
Jan Czesław Bielecki (1990-1991) • Władysław Lisewski (1991-1994) • Bartłomiej Sochański (1994-1998) • Marek Koćmiel (2000-2001) • Edmund Runowicz (2001-2002) • Marian Jurczyk (1998-2000; 2002-2006) • Piotr Krzystek (od 2006)

=>> OSTATNIA LINIJKA: Kończąc usuń pierwszą linijkę {{w edycji...} i ZAPISZ całość. W przyszłości (nawet za kilka godzin, możesz kontynuować edycję = uzupełnia, zmieniać. WSZSTKIE edycje i zmiany bedą dla innych widoczne dopiero po ZATWIERDZENIU przez Adminstrację.