Bocianie gniazdo (TV)
Przejdź do nawigacji
Przejdź do wyszukiwania
Bocianie gniazdo (1962) – cykliczny półgodzinny telewizyjny magazyn morski realizowany przez dziennikarzy szczecińskiego ośrodka telewizyjnego
Wybrane programy
Bocianie gniazdo (7 grudnia 1962)

- tematy wydania: wywiad z inż. L Górniewiczem, dyrektorem szczecińskiego oddziału CBKO, na temat kryteriów budowy nowoczesnych statków; rozmowa z artystą-plastykiem Izabelą Naruszewicz na temat projektowania i dekoracji wnętrz statków, reportaż filmowy z podniesienia bandery na kolejnym statku wybudowanym w Stoczni im. A. Warskiego; radiowa rozmowa z załogą statku m/s „Jan Žižka” podczas rejsu do portów Afryki; rozmowa z Ryszardem Kargerem, dyrektorem ds. eksploatacyjnych PŻM, na temat powstania linii zachodnioafrykańskiej; rozmowa z dyrektorem Muzeum Pomorza Zachodniego, mgr Władysławem Filipowiakiem, o jego wyprawie naukowej do Afryki
- scenariusz: Ireneusz Dulęba
- prowadzenie: Ireneusz Dulęba, Marian Syganiec
- czas: 30'
- produkcja: Telewizja Polska Szczecin 1962
- emisja: program emitowany w paśmie ogólnopolskim
Ciekawostki
Ze względu na brak łącz pomiędzy Szczecinem a resztą kraju, magazyn nadawano ze studia telewizyjnego w Poznaniu
Źródła
- (CET), Tele-echa. „Bocianie Gniazdo” na szklanym ekranie, „Kurier Szczeciński” 1962 nr 289, s. 4
