Koncert Galowy
Przejdź do nawigacji
Przejdź do wyszukiwania

Koncert Galowy (1962) – impreza zorganizowana przez Radę Okręgową Zrzeszenia Studentów Polskich i Wojewódzki Dom Kultury „Zamek” w Szczecinie w ramach środowiskowego festiwalu kulturalnego „Studenckie zespoły przedstawiają się swojemu miastu”. W koncercie udział wzięły czołowe zespoły studenckie miasta. Koncerty odbył się 7 i 8 maja 1962 roku w Sali Kameralnej Zamku Książąt Pomorskich w Szczecinie o godz. 19.00.
STRONA W BUDOWIE
Informacje o programie
- scenariusz: Jan Szyrocki, Andrzej Androchowicz, Jerzy Wilk, Tadeusz Klimowski, Bohdan Albert Janiszewski, Bohdan Gierszanin
- rezyseria: Andrzej Androchowicz
- zespoły:
- Chór Akademicki Politechniki Szczecińskiej pod dyr. Jana Szyrockiego
- Studencki Teatr Polityczny
- Studenckie Studio Pantomimy
- Kabaret „Komplex 13”
- Teatrzyk Politechniki „Pinokio”
- Zespół Combo-Jazz Jerzego Wilka
- piosenkarze:
- Krystyna Oleszczuk
- Helena Majdaniec
- Anita Mrajska
- Aleksander Nizowicz
Źródła
- Materiały archiwalne ze zbiorów Andrzeja Androchowicza
